Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Gökçek'ten / Miyom Bitkisel Tedavi

Miyom Bitkisel Tedavi

Miyom Bitkisel Tedavi

ABD’de yapılan bir araştırma, meyve yiyen kadınlarda yemeyenlere oranla daha az miyom oluştuğunu ortaya koydu.
Boston Üniversitesi araştırmacıları, 30′lu yaşlarındaki 23 bin siyahi kadınla yaptığı çalışmanın neticesinde, daha çok meyve yiyen ve A vitamini alan kadınlarda miyom oluşma riskinin daha az olduğunu belirtti.

 

Araştırmanın, miyom oluşma riski beyazlara oranla üç kat fazla olan siyahi kadınlarla yapılmasının nedeninin, yüksek risk durumunun beslenmeyle ilgisi bulunup bulunmadığını da ortaya koymak olduğu kaydedildi.

 

1995′ten başlayan “Siyahi Kadınların Sağlık İncelemesi” verilerinden yararlanılarak yapılan araştırma, günde 4 porsiyon meyve ya da sebze tüketen kadınlarda miyom oluşumunun günde bir porsiyon yiyenlere oranla yüzde 10 daha az olduğunu gösterdi.
miyom
 

Meyve Etkili Sebze Etkisiz

Sebze ve meyve tüketimi ayrı ayrı incelendiğinde ise meyve tüketmenin miyom oluşma riskini azalttığı, ancak sebzenin bir etkisinin olmadığı tespit edildi.
Araştırmada, miyom riski ile alınan C ya da E vitamini miktarı arasında bağlantı olmadığı, ancak A vitamininin riski azaltmada etkisi olabileceği de saptandı.
Araştırmacılar, çalışmanın, beslenme şeklini değiştirmenin miyom oluşma riskini değiştirebileceğini tam olarak kanıtlamadığını, ancak ikisi arasında bazı ilişkiler olduğunu gösterdiğini vurguladı.

 

Rahimde gelişen iyi huylu tümörler olan miyomların büyüklüğü değişebiliyor. Kanser riski taşımayan miyomlar, bazen ağrılara sebep olabiliyor.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Sahte Panax, TEHLİKELİ Panax, Etkisiz Panax, Clavis Panax, Damar Açıcı, Ginseng Forte, Kalp ilacı

Bu Ilacı Sakın Kullanmayın. 28 Şubat 2012 Salı, 12:08:41 Türk Eczacıları Birliğince (TEB), kalp ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.